Dodawanie i edycja grafiku placówki

Zmodyfikowano dnia: 2017-02-03 13:50:22

Dodawanie i edycja grafiku w systemie wygląda tak samo. Ustalenie grafiku, jak i jego zmiany zatwierdza się przez kliknięcie przycisku Dodaj grafik, która znajduje się na dole strony.

Aby uzupełnić dane placówki w zakładce Grafik:

1. Wybierz zakładkę Ustawienia

2. Wybierz zakładkę Placówki

3. Wybierz placówkę, której dane chcesz uzupełnić i kliknij ikonę

4. Wybierz zakładkę Grafik

Aby ustalić grafik firmy wybierz datę, od której ma zostać zapisany.

Niezależnie od wybranej daty, wyświetlony zostanie plan całego tygodnia, od poniedziałku do niedzieli. Dni znajdujące się na szarym polu, to dni, które już były i dla których ustalenie grafiku jest już niemożliwe.

Uwaga, grafik zostanie zapisany tylko dla tych dni, które zostały zaznaczone w kwadracie po lewej stronie.

Typ

W tej kolumnie, ustalamy dni pracy Normalny dzień, czyli kiedy firma jest otwarta lub dni wolne od pracy Zamknięte, przez wybór jednej z opcji.

Godziny

Ikona plusa , znajdująca się po prawej stronie zakresu godzin, umożliwia podział pracy na kilka okresów w ciągu dnia, czyli może uwzględnić np. przerwy techniczne. Godziny ustala się za pomocą suwaka, przeciągając go w lewo, zmniejszamy czas, a w prawo zwiększamy lub ręcznie, wpisując odpowiednie godziny na klawiaturze. Wybór zatwierdza się poprzez kliknięcie przycisku .

4. Cały grafik zapisuje się po kliknięciu przycisku Dodaj grafik, która znajduje się na dole strony, a nie jak w przypadku pozostałych zakładek, przez kliknięcie Zapisz zmiany.

O powieleniu grafiku przeczytasz tutaj.